Konya-Alanya arasını 2 saate düşürecek viyadük

 Konya-Alanya arası yolculuğu 2 saate düşürecek olan Eğiste viyadüğünde ilk kazma Nisan ayında vurulacak.

Konya-Alanya arasını 2 saate düşürecek olan Eğiste viyadüğünde çalışmalara başlandı. Viyadük ihalesini alan Nurol İnşaat yetkilileri Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu’nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Firma yetkilisi Güven Tılıç, şantiye mobilizasyon çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Şantiyenin kurulacağı alanı incelediklerini belirten Tılıç, “Şantiye kurulumunun tamamlanmasının hemen ardından taş ocakları ve beton santralleri ile ilgili çalışmalara başlayacağız.” dedi. Dengeli konsol yapım metodu ile inşa edilecek olan viyadüğün iki kenar ayak ve sekiz orta ayak olmak üzere toplamda on ayağının bulunacağını ifade eden Tılıç, Nisan ayında ilk kazmayı vuracaklarını açıkladı.
 
Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu da çalışmaların başlamasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Bu proje bölgemizin bugüne kadar tek seferde aldığı en büyük yatırım olma özelliği taşıyor. Toplam maliyeti 220 milyon lira olacak projede ilk kazma Nisan ayı içerisinde vurulacak. Başladığı tarih itibariyle 2 yıl içinde bitmesi planlanan proje 4 şerit olarak hayata geçirilecek. Projenin tamamlanmasıyla Konya-Alanya arası 2 saate inecek. Bin 372 metre uzunluğunda olacak viyadük hem Konya’mız hem ülkemiz adına umut vadeden bir yatırım olacak. Proje aynı zamanda İç Anadolu ile Akdeniz arasındaki en kısa geçişin de temeli olacak. Bu yatırımı ilçemize kazandıran, en başından beri sahip çıkan ve desteklerini esirgemeyen Eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca projede büyük emeği olan döneminin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve AK Parti Konya Milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bölgemiz adına büyük önem taşıyan projenin bugün hayata geçiyor olmasında emeği olan Başbakanımız Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan ve hükümetimize teşekkürü borç biliyorum. Bölgemiz adına hayırlı olsun.” dedi.
 

 
BİZİ TAKİP EDİN