Dışişleri Müsteşarı Hadim'den

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na hemşehrimiz Ümit Yalçın getirildi.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, yaptığı açıklamada, Ümit Yalçın’ı tebrik etti.

Hadimioğlu, “Hemşehrimiz sayın Ümit Yalçın’ın böylesine önemli bir göreve getirilmesinden dolayı büyük mutluluk duydum. Hadimlilerin önemli görevlere gelmeleri bu kentin insanı olarak bizleri sevindirmektedir. Sayın Yalçın’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarıları ile ilçemiz için gurur kaynağı olacağından şüphem yoktur. Kendisine yeni görevinde başarılar diler, vatanımız, milletimiz ve Hadimimiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Daha önce Kuveyt Büyükelçisi iken 2014’te Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu’dan sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Ümit Yalçın, BM Daimi Temsilcisi olarak atanan Müsteşar Feridun Sinirlioğlu’nun yerine atandı.

Hadim’in Hocalar Mahallesi doğumlu olan Ümit Yalçın ve kardeşi Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü Ertan Yalçın 2012 yılında baba ocağı Hocalar Mahallesi'ndeki akrabalarını, Hz. Hadimi türbesini ve Başkan Ahmet Hadimioğlu’nu makamında ziyaret etmişti.

ANKARA - MOSKOVA İLİŞKİLERİNİ DÜZELTEN KİŞİ

Yalçın, Dışişleri Bakanlığı’nda özellikle Ortadoğu ve Rusya ile ilişkilerde kilit roller üstlenmişti. Geçen yıl 24 Kasım’da Rusya’ya ait savaş uçağının düşürülmesinden sonra bozulan Ankara-Moskova ilişkilerinin yeniden rayına oturtulmasında önemli görevler üstlenen ve iki başkent arasında gizlice yürütülen mekik diplomasisinin mimarı olarak biliniyor.

 

 
BİZİ TAKİP EDİN