Hayırlı Bayramlar

BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET HADİMİOĞLU'NDAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Dini bayramlarımız toplumsal birlikteliği sağlayan manevi değerlerimizin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, paylaşma ve yardımlaşma duygularının zirveye ulaştığı özel günlerdir. Bu özel günlerden biri olan Kurban Bayramına milletçe hep birlikte kavuşmanın manevi huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar kin, nefret ve düşmanlıkların köreltilmesine, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine, insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesiledir. Kısacası Bayramlarımız millet olma şuurumuzun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir.

Gelenek ve göreneklerimizin yeni nesile aktarılmasına en büyük vesile bayramlardır. Bu nedenle kutlamalar bayramın ruhuna aykırı olmamalıdır. Bu özel günlerde ülkemize ve birbirimize karşı olan sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalı, büyüklerimizden bizlere emanet edilen bayram sevinci ruhunu zedelememe konusunda hassas davranmalıyız.

Bayramların sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bu toprakların ruhunda barış, mayasında kardeşlik ve yardımlaşma olduğunu unutmadan hareket etmeli, yetimlerin, öksüzlerin, gariplerin, kimsesizlerin yüzünün güldüğü bir bayramı yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; değerli çalışma arkadaşlarımın ve Hadimli hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem milletimiz, hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 
BİZİ TAKİP EDİN