Şehidimiz Coşkun Nazilli için mevlid okutuldu

 Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan özel harekat polis memuru Coşkun Nazilli için Konya'nın Hadim ilçesinde mevlid-i şerif okutuldu.

Hadim Dedemli Mahallesi Büyük Cami'de okutulan mevlidin ardından Dedemli İlkokulu bahçesinde vatandaşlara yemek ikram edildi.

Şehit abisi Mustafa Nazilli, şehidin ruhuna yakışır bir organizasyon olduğunu söyledi.

Belde halkının gerçekten çok büyük ilgi gösterdiğini belirten Nazilli, "Herkes bir yardımda bulunmak ve hizmet etmek için seferber oldu. Duygularımızı ifade etmekte güçlük çekiyoruz. Burada çok duygusal anlar yaşadık. İnşallah yaptığımız bu dualar yerini bulmuştur." dedi.

Nazilli, "Önce Dedemköylü olmaktan ve Alanya'da yaşıyor olmaktan daha sonra bu memlekette yaşayan bir Türk olmaktan gurur duyuyorum. Kardeşimin de bu gururla gittiğine inanıyorum. Kardeşim sürekli 'Gök girsin kızıl çıksın' ve 'Allah var gam yok' derdi. Ben de tüm milletimize, devletimize, arkadaşlarımıza, eşimize, dostlarımıza, köylülerimize diyorum ki biz üzüntülüyüz yüreğimiz yanıyor ama Allah var gam yok. Dimdik ayaktayız. Vatan Sağolsun." diye konuştu.

Yemeğe, Hadim Kaymakamı Ömer Büyükergene, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Şahin Sever, İlçe Emniyet Amiri Şerif Engin, kamu kurum ve kuruluş birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 
BİZİ TAKİP EDİN