Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hadim'de

 62.63.64 Dönem Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hadim’de vatandaşlarla bayramlaştı.

Hadim Yağcı mahallesi girişinde vatandaşların coşkusuyla karşılanan Davutoğlu, kendisine sevgi gösterisinde bulunan kalabalığı selamlayarak bayramlarını kutladı. Üzüm bağları ile meşhur Aladağ Vadisini gezen Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte üzüm hasadı yaptı.

Vatandaşların yoğun ısrarı üzerine Hadim Gaziler mahallesi Eğrice Güney Yayla şenliğine katılan Davutoğlu’na burada Konya düğün pilavı ikram edildi. İkram edilen yemeğin ardından konuşma yapan Davutoğlu birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Kurban Bayramı’nı Konya’da idrak ettiğini anlatan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Babamızı ziyaret etmek için Taşkent’e giderken bu sefer de farklı bir yol takip edelim dedik. Güneysınır’dan, Aladağ’dan, Hadim’e oradan da Taşkent’e geçelim. Aladağ’a gidip Yağcı’da durduğumuzda arkadaşlar “Gazilerli hemşehrileriniz sizi bekliyor” dediler. Mesafeyi ve diğer birçok meseleyi göz ardı ettik ve dedik ki madem ki hemşehriler bizi bekler, madem ki Aladağ’ın yiğitleri bizi bekler bizimde gitmek boynumuza borçtur deyip geldik. Bizler bu Torosların havası gibi temiz yüreğimizle, Torosların dik dağları gibi vakur başımızla bu ülkenin birliğinin beraberliğinin teminatıyız. Bu bereketli topraklar Hz. Hadimi’nin manevi irfanıyla daha da bereketli hale geldi. Sizler Aladağ’ı Gaziler’i bırakıp İzmir’e, değişik vilayetlerimize gittiğinizde de buranın kültürünü buranın irfanını ahlakını yaşattınız ve şimdi sıla-ı rahim için doğduğunuz topraklara gelip bu yaylaları ihya ediyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun. Bilinbki bizler de bu dağların çocukları olarak hayatımızın son nefesine kadar sizlerle beraberiz. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Allah bu güzel çocuklarımızın geleceğini bu ülkede parlak eylesin. Bizleri büyük bir misafirperverlikle karşıladınız. Ben de buraya dünürlerimle ailemle birlikte geldim. Onlar da Aladağ’ın, Hadim’in, Gaziler’in misafirperverliğini gördüler. Bizim yüzümüzü ak ettiniz Allah’ta sizin yüzünüzü ak etsin inşallah. Bütün akrabalarınıza, eşinize, dostunuza Aladağlı Ahmet’in selamı var deyin” dedi.   

Ahmet Davutoğlu ve ailesi daha sonra Hadim ilçesine geçerek burada bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. Hz. Hadimi Türbesini ziyaret ederek dua eden Davutoğlu vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Burada yaptığı konuşmada da birlik ve beraberlik vurgusu yapan Davutoğlu, “Allah Arakan’daki kardeşlerimiz başta olmak üzere acı içinde ızdırap içinde bayram idrak etmek zorunda kalan kardeşlerimize yardım eylesin. Ülkemizin, milletimizin birliğini, devletimizin bekasını inşallah kaim eylesin” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BİZİ TAKİP EDİN