Dünyanın İkincisi Olacak

 Dünyanın en yüksek ikinci viyadüğü Hadim'e yapılıyor! 

Konya-Alanya arasını 2 saate düşürecek olan Eğişte viyadüğü inşaatı için şantiye kurulumu tamamlandı. Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu "Eğişte Viyadüğü Projesi dünyada en yüksek ikinci viyadük olma özelliğini taşıyor" dedi. 

Konya-Alanya arası yolculuğu 2 saate düşürecek olan Eğişte viyadüğü için çalışmalara başlandı. Konya-Alanya arasını 2 saate düşürecek olan Eğişte viyadüğü inşaatı için şantiye kurulumu tamamlandı. Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu viyadük ihalesini alan Nurol inşaat yetkililerini şantiye alanında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

İnşaat için şantiye kurulumunun yapıldığını belirten Hadimioğlu, dengeli konsol yapım metodu ile inşa edilecek olan viyadüğün iki kenar ayak ve sekiz orta ayak olmak üzere toplamda on ayağının bulunacağını söyledi. 

Çalışmaların başlamasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Hadimioğlu, "Eğişte Viyadüğü Projesi dünyada en yüksek ikinci viyadük olma özelliğini taşıyor. Bölgemizin de bugüne kadar tek seferde aldığı en büyük yatırımlarından birisi. Toplam maliyeti 220 milyon lira olacak projenin temel atma töreni önümüzdeki günlerde yapılacak. Projenin tamamlanmasının ardından Konya-Alanya arası 2 saate inecek. Bin 372 metre uzunluğunda olacak viyadük hem Konya'mız hem ülkemiz adına umut vadeden büyük bir yatırım. Proje aynı zamanda İç Anadolu ile Akdeniz arasındaki en kısa geçişin de temeli olacak. Bu yatırımı ilçemize kazandıran, en başından beri sahip çıkan ve desteklerini esirgemeyen Eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca projede büyük emeği olan döneminin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakam olan Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve AK Parti Konya Milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bölgemiz adına büyük önem taşıyan projenin bugün hayata geçiyor olmasında emeği olan Başbakanımız Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan ve hükümetimize teşekkürü borç biliyorum. Bölgemiz adına hayırlı olsun" dedi. 

 

               

 

 
BİZİ TAKİP EDİN